Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

4 Липня, 2022

Чому болять ноги: 10 причин

16955 Views

Біль у нозі

Біль в ногах може спіткати кожного і тут важливі не тільки активність способу життя і спортивна підготовка, але і воля випадку. Бувають дискомфортні відчуття після насиченого дня, коли просто потрібно дати, щоб вони відпочили. А бувають моменти, коли необхідний візит до фахівця і бажано завчасний. Сьогодні ми розглянемо 10 причин, які можуть стати причиною болю в ногах.

Втома

Часто виникає після інтенсивного тренування або просто активного дня. Особливо частий гість у тих, хто не шкодує себе і набирає навантаження куди більше, ніж звикло тіло. Тут все просто – важливо просто відпочити і дати ногам спокій. Теплі ванни, масаж і горизонтальне положення – те, що доктор прописав.

Малоактивний спосіб життя

Це протилежний варіант і стосується більшою частиною офісних працівників. Сидяче положення для ноги – не найприродніше. Пережимає судини і вени, погіршується відтік крові, зменшується постачання тканин всім необхідним. Якщо ви бажаєте уникнути такого – додайте активності в своє життя. Нехай ноги працюють, а не болять.

Перелом або тріщина

Самий болісний варіант. Бувають рідкісні випадки, коли може бути візуально непомітним, але гострий біль допоможе не сплутати його ні з чим іншим. Тут вже потрібна негайна допомога травматолога та реабілітолога після перелому. Крім не найприємніших відчуттів це загрожує порушенням працездатності і звичного способу життя.

Подагра

Така форма артрозу найчастіше проявляється у чоловіків після 40. Найяскравіший симптом – біль у великому пальці ноги. З’являється підвищена чутливість, почервоніння, розпухає область суглоба, може піднятися температура в ураженій зоні. Це свідчить про підвищення рівня сечової кислоти. Для визначення цього здається аналіз крові з вени. На перших порах достатньо змінити раціон.

Остеопороз

Це вимивання кальцію з кісткової тканини. Кістки стають крихкими і переломи або тріщини можуть виникати фактично на рівному місці. Особливо йому піддані люди після 40-50 років, коли щільність кісток зменшується. Особливо небезпечно, якщо в раціоні недостатньо кальцію, багато кава чи є шкідливі звички, на зразок куріння.

Атеросклероз

Проблеми з артеріальними стінками – вони втрачають еластичність. З-за цього погіршується кровотік і стає гірше не тільки ніг, але і всьому тілу. Неоднорідні блашки перегороджують шлях поживних речовин і кисню. Для підтвердження або спростування діагнозу проводять УЗД.

Артрит

Ураження суглобів, яке характеризується гострим болем у суглобі, припухлістю, підвищеною чутливістю, набряком після сну. Часто причиною такого недугу служать імунні захворювання і інфекції. Найчастіше вражає людей у віці, хоча є винятки (ювенільний).

Травма меніска

Хрящові тканини значно ніжніше кісткових і часто вони більше схильні до травм. Одна з найпоширеніших – травма меніска. Ця тонка хрящова прошарок служить амортизатором в суглобі і при його розриві виникає біль і клацання при ходьбі. може початися руйнування самого суглобового механізму. Для визначення такого роду пошкоджень, важливо проконсультуватися з лікарем і зробити МРТ або КТ.

Розрив зв’язок

Досить різко рушити або отримати сильний удар по коліну – виникає ризик розриву зв’язок. Це мало того, що болісно, але ще і не естетично – нога опухає, суглоб може наливатися кров’ю і сама рухливість, природно, обмежена. З такими травмами треба негайно йти до лікаря.

Вивих

Його особливо не сплутати – після того, як нога прийняла не природне для себе стан виник різкий тривалий біль, а на ногу наступати нестерпно. Тут кращий варіант – спокій. Найкраще звернутися до лікаря для огляду – могли бути пошкоджені інші тканини.

У будь-якому випадку – біль в нозі це не приємно. Якщо вас насторожують відчуття – краще не зволікати, а відразу звернутися до лікаря. Наприклад ми можемо надати консультацію по телефону або вайберу абсолютно безкоштовно. Це зроблено, щоб бути ближче до вас і завжди вчасно приходити на допомогу.

Бережіть себе і дбайте про здоров’я ніг.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....