Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

Пост був змінений: 6 Серпня, 2019

Класифікація переломів

Які бувають переломи, як лікувати перелом

Перелом кісток – чи не найчастіша причина звернення до ортопедів-травматологів. Перша і головна характеристика будь-якого перелому – це, звичайно, його локалізація.

За локалізація переломи діляться на:

  • діафізарні (виникають в середній частині трубчастих кісток);

Це переломи плеча і плечового суглоба, стегна, гомілки.

  • метафізарний;

Супроводжуються зчепленням периферичного і центрального уламків (збиті або вбиті переломи).

  • епіфізарні.

Переломи в області епіфізарного хряща. Найчастіше бувають внутрішньосуглобових.

Сферою компетенції ортопеда-травматолога є діагностика та лікування наступних видів переломів:

  • переломи верхніх кінцівок (плеча і плечового суглоба, передпліччя, ліктьового суглоба і кисті);
  • переломи нижніх кінцівок (переломи стегна, в тому числі головки і шийки, а також чрезвертельний перелом стегна; переломи колінного суглоба, гомілки і стопи).

Крім того, існує загальновизнана класифікація переломів – нею зобов’язаний користуватися кожен травматолог не тільки в нашій країні, але і в будь-якій країні світу. Приймаючи рішення про тактику лікування перелому (Лікувати оперативно або консервативно?), Лікар спирається на цю класифікацію. Таким же чином лікар визначає оптимальний в кожному випадку тип фіксатора.

Втім, вибір методу лікування перелому залежить і від інших факторів: віку і загального стану здоров’я пацієнта, рівня його фізичної активності, особливостей професійної діяльності. Так, свої особливості має спортивна або балетна травма.

Бурхливий розвиток ортопедичних технологій, що почався в кінці XX століття, призвело до істотного вдосконалення технік лікування переломів. Що Здавалося немислимим ще пару десятиліть тому поступово увійшло в рутинну практику ортопедів-травматологів.

Сьогодні ми можемо домагатися не просто швидкого відновлення функції, втраченої в результаті перелому, але допомагаємо пацієнтам в найкоротші терміни повернутися до звичайного життя, повсякденної діяльності і навіть в професійний спорт – навіть після серйозної травми, що супроводжувалася переломом.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....