Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

Пост був змінений: 4 Жовтня, 2022

Розрив, пошкодження та лікування зв’язок колінного суглоба

Хрестоподібна зв’язка коліна – лікування розриву, пластика ПКС, ЗКС

 

Хрестоподібні зв’язки допомагають коліну перебувати завжди в стабільному положенні. Вони підтримують всю структуру і не допускають розбалансування. Але якщо зв’язки рвуться – втрачається стабілізація і виникають проблеми з нормальною рухливістю всієї системи. Тоді виникає необхідність вдатися до хірургічного втручання. Найчастіше страждає передня хрестоподібна зв’язка (ПКС).

 Пошкодження хрестоподібної зв'язки

Причини травми хрестоподібної зв’язки

Причин для розриву може бути безліч. Особливо часто такого роду травми трапляються через різких рухів або несподіваних зупинок, коли тіло ще за інерцією рухається, а нога вже стабілізувалася. Також цьому може сприяти неправильне приземлення, зниження темпу бігу, удар або різке зіткнення.

 • Швидка зміна напрямку руху
 • Різка зупинка руху при бігу
 • Зниженні темпу бігу
 • Прямий контакт або зіткнення

 

Типові симптоми

Перше, що слід відзначити, це те, що під час отримання травми найчастіше чути бавовна. Відчуття, що коліно йде з нормального положення приходить практично відразу. Протягом першої доби спостерігається набряк і досить сильний біль. Поступово ці симптоми слабшають і можуть навіть піти, але в разі відновлення активностей з’являється ризик більш серйозних ушкоджень (найчастіше страждає меніск). Після розриву виникає біль при рухах, ходьбі, а також вся зона коліна стає більш чутливою. Ускладнюється рухомість потерпілого ділянки.

Коротко основні симптоми:

 • Біль при ходьбі
 • Підвищена чутливість
 • Втрата свободи руху суглоба

 

Лікування зв’язок коліна

На сьогодні популярним і дійсно ефективним варіантом лікування є артроскопія. Це малоінвазивне хірургічне втручання через невеликі проколи в шкірі. Для нього використовують артроскопический ендоскоп – маленький прилад, який передає картинку на комп’ютер. Це прилад вводиться в оперованих частина разом з інструментами, якими і проводиться операція.

Артроскопія. Плюси такої операції на зв’язках коліна

Одне з явних переваг даного методу лікування – мінімум пошкодження тканин. На відміну від інших варіантів операцій, завдяки камері, яка дає можливість наблизити і збільшити зображення – видно найменші похибки, а значить ніщо не залишиться непоміченим. Підготовка до операції займає мінімум часу і сил. Всі перебування в лікарні становить всього кілька днів.

Після такої операції відновний період досить швидкий і безболісний – менше ніж через півтора місяці можна нормально ходити без милиць. Що ще приємно – практично не залишається шрамів (а при гарній регенерації і зовсім не залишається). Навіть спортсмени відзначать плюси такого лікування, оскільки у них є максимум шансів незабаром повернутися до спорту.
Ще раз про переваги артроскопії:

 • Всі дії під час операції виконуються більш поглиблено і точно. Це збільшує шанс на успіх операції і швидкість реабілітації.
 • Пацієнта не потрібно готувати до операції за кілька тижнів.
 • Рання реабілітація після процедури.
 • Після операції залишається дуже маленький шрам, який майже непомітний.
 • Перебування в лікарні після операції: до 2-3 днів.
 • Після 6 тижнів післяопераційної реабілітації пацієнт може повністю навантажувати кінцівку і ходити без милиць.
 • Можливість знову сісти за кермо: через 2-3 тижні після операції.
 • Спортсмени можуть швидше повернутися до своїх звичайних тренувань і роботі.

 

Етапи пластики при запаленні зв’язок

При артроскопії насамперед проводиться підтвердження або спростування діагнозу. Що б там не було – розрив або будь-яке інше ушкодження – при введенні ендоскопа це стане відомо.
Наступним етапом зачищаються зв’язки і місця, де будуть фіксуватися кріплення. Після зачистки проходить сам паркан сухожиль для імплантів. У кістки (стегно і великогомілкова) роблять тунелі для кріплень. Їх складають, проводять через що утворилися тунелі і прошивають, кінчики кріпляться до кістки.

Термін відновлення і приживлення займає близько 2-3 місяців. За цей час пацієнт проходить курс реабілітації і знаходиться під наглядом у лікаря.

 Лікування пошкоджених зв'язок коліна

Пластика ПКС – відгуки та ціна операції

Важливо пам’ятати одну просту річ – не варто затягувати. На ранніх термінах, коли травма ще свіжа – відновити функціонал коліна значно простіше і більше шансів на повне відновлення функціоналу. Якщо ж відкладати візит до фахівця в дальній ящик – лікування буде важче і шансів на успіх стає чим далі, тим менше.

На сторінці з відгуками ви можете ознайомитися з досвідом пацієнтів, які пройшли лікування. Після цього буде простіше зважити всі за і проти і прийняти рішення.

Ціна артроскопії від 13 000 грн, варіюється в залежності від ступеня і складності травми, а також від необхідного лікування. Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим більше шансів, що ціна буде нижче, ніж на запущених стадіях.

Бережіть своє здоров’я, адже це основа повноцінного життя!

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....