Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

2 Грудня, 2022

Бурсит колінного суглоба

289 Views

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба.

Бурсіт колінного суглоба
бурсіт коліна

Бурсит коліна мкб 10 та його причини

В організмі людини може відбуватися безліч процесів, які сприяють виникненню цього захворювання. Серед основних причин виділяють такі:

 • наявність аутоімунних захворювань, що вражають суглоби;
 • травматизація;
 • серйозні інфекційні процеси;
 • подагра;
 • порушення процесу метаболізму в організмі;
 • певні різновиди алергічних реакцій;
 • дія з боку токсичних речовин;
 • запальні системні захворювання, пов’язані із сполучною тканиною.

На практиці досить часто зустрічається ситуація, коли звичайний бурсит коліна при складному перебігу хвороби перетворюється на гнійну форму.

Симптоми, що вказують на розвиток бурситу коліна

Таке захворювання, як бурсит колінного суглоба, може мати різні симптоми, що визначаються формою хвороби, яка може бути гострою та хронічною. У тому випадку, якщо у людини спостерігається гостра форма захворювання, пацієнт може скаржитися на наступні симптоми:

 • у суглобі може спостерігатися сильний набряк;
 • відчуття скутості та обмеження у плані руху;
 • підвищення температури тіла та гіперемія;
 • надпороговий біль у пульсуючій формі, який посилюватиметься при здійсненні рухів у суглобі коліна;
 • місцеві лімфатичні вузли можуть збільшуватись;
 • у суглобі можуть спостерігатися ознаки вільної рідини;
 • якщо бурсит носять гнійну форму, то може бути головний біль, тяжка інтоксикація, ломота та слабкість у тілі.

По фото можна визначити, як візуально виглядатиме коліно при виникненні бурситу.

бурсіт коліна лікування

Бурсит та його різновиди

Бурсит – це запалення суглобової сумки колінного суглоба, яке практично може бути представлено такими формами:

 1. калькульозний;
 2. інфрапателярний;
 3. гострий;
 4. латеральний;
 5. посттравматичний;
 6. підколінний;
 7. cерозний;
 8. реактивний;
 9. препателярний;
 10. супрапателярний;
 11. хронічний.

Діагностувати супрапателярний бурсит колінного суглоба чи іншу форму захворювання може лише висококваліфікований фахівець у процесі обстеження.

Як відбувається лікування бурситу колінного суглоба?

При виникненні питання про те, чим лікувати бурсит колінного суглоба, насамперед перед реалізацією цього процесу потрібно зняти больовий синдром. Далі лікування може складатися з медикаментозної терапії, яка призначається ортопедом або травматологом. Якщо ж бактеріальна інфекція відсутня, можна здійснювати лікування безпосередньо в домашніх умовах.

Спочатку пацієнту рекомендується протягом кількох днів не рухати ураженою кінцівкою. У цей час відбувається прийом серйозних протизапальних нестероїдних препаратів, які мають яскраво виражену знеболювальну властивість. Можуть призначатися холодні компреси та проходження курсу фізіотерапії.

Якщо людина зіткнулася з інфекційним бурситом колінного суглоба в гострій формі, то в цьому випадку лікування полягатиме у видаленні зайвої рідини. Після цього призначаються антибіотики широкого спектра дії. При хронічному бурсіті обов’язково потрібно проходити курс лікувальної фізкультури, яка допоможе оминути повторне виникнення запалення колінного суглоба.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....