У жовтні 2012 року я відвідав спеціалізований курс “коригуючі остеотомії колінного суглоба” в місті Ліон (Франція). Хочеться відзначити, що інтерес до цього методу лікування в розвинених країнах існує давно. Здивувало різноманітність країн, з яких на навчальний курс приїхали мої колеги – Іспанія, Франція, Словаччина, Саудівська Аравія, Ємен, Південна Корея, США.
Дійсно, деформуючий артроз колінного суглоба – це проблема всього людства, не вирішена медициною досі. На сьогоднішній день не існує якогось певного методу лікування, який був би визнаний універсальним.
При атрозе відбувається руйнування суглобного хряща суглоба, який, на жаль, не відновлюється. Традиційним способом лікування колінного атроза є повна заміна суглоба, або тотальне ендопротезування суглоба. Але чи варто поспішати з настільки радикальним втручанням? За даними експертів, як мінімум п’ятої частини пацієнтів, які страждають колінним атрозом, можна допомогти шляхом корригирующей остеотомії або половинною заміни суглоба. Всупереч поширеній думці, ці методи лікування не нові і широко розповсюджені в цивілізованому світі через високу ефективність і низького ризику ускладнень. Історії пацієнтів з артрозом колінного суглоба, які були прооперовані мною шляхом корігірующей остетоміі – також тому підтвердження.
Головне завдання лікаря-ортопеда – призупинити розвиток артрозу на довгі роки. Одним з успішних методів лікування є коригуюча остеотомія. Я впевнений, що ця методика є «найменшим злом» хірургічного лікування.