Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

9 Січня, 2023

Гомілковостопний суглоб: коли слід робити протезування

2341 Views

Голеностоп нерідко схильний до травм. Різного роду аварії і травми, зокрема спортивні, можуть призвести до порушення цілісності системи голеностопа. Часто до дегенеративних процесів призводять також хвороби (наприклад артроз). Іноді потрібно навіть ендопротезування. Найбільше схильний до травмування верхній гомілковостопний суглоб, який відповідає за вертикальну рухливість ступні. Від нього залежить стійкість і рухливість під час ходьби.

Протезування голеностопа

Особливості ендопротезування голеностопа

Повну рухливість голеностопа, на жаль, не відновити навіть за допомогою установки протеза. Але навіть того діапазону рухів, який можливий з протезом (10 ° – тил і 20 ° – підошовне згинання) дозволяє виконувати весь моціон повсякденних потреб. При установці протеза вщухає біль і пацієнт поступово може повернутися до звичного способу життя. Заміна суглоба зберігає нормальну ходу.

Протипоказання до операції

При запущених стадіях артрозу ендопротезування вже не проводять. Така процедура не підійде тим, у кого запущена форма некрозу таранної кістки. У більшості випадків протезування ефективно після травм і на ранніх стадіях артрозу. Важливо щоб прилеглі кістки були досить міцними інакше великий ризик того, що протез тільки ще більше зашкодить систему. Також важлива індивідуальна специфіка організму.

У чому специфіка самого протеза

Верхній гомілковостопний суглоб складається з трьох кісток – большеберцовая, малоберцовая і гомілковостопний суглоб. Протез для заміни цього механізму також складається з трьох частин. Частини протеза перекривають пошкоджені частини суглоба. Встановлені імпланти зростаються з живими тканинами і утримуються за рахунок зв’язок та м’язів (від їх фортеці багато в чому залежить подальша служба протеза). Також важлива прямота самої осі ніг.

Період відновлення

Після протезування період відновлення займає кілька місяців. Перший тиждень (в залежності від специфіки та ускладнень може бути довше) пацієнт повинен перебувати в клініці. Шви видаляються через 12 днів і після видалення можна приймати душ. Півтора місяці після операції на гомілкостопі потрібно мінімізувати навантаження на пошкоджену ногу . Вітаються ЛФК та ​​фізіотерапевтичні заняття. Потім поступово вводяться більш серйозні навантаження, наприклад водіння автомобіля і робота з помірним навантаженням на ногу.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....