Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

4 Червня, 2022

Консолідований перелом кістки

501 Views

Під терміном «перелом» розуміють порушення цілісності кістки, спричинене сильним механічним впливом.

Я маю величезний досвід травматологічного, ортопедичного та хірургічного лікування, розкажу вам про специфіку консолідованих переломів, при яких процес регенерації тканин супроводжується утворенням спеціальної кісткової мозолі певного типу.

Що таке консолідований перелом і чим він відрізняється від неконсолідованого перелому

Якщо пошкоджена в результаті травми кістка відновила цілісність повністю, таке явище називається консолідований перелом.

Консолідація тканин у цій ситуації потребує часу і є непростим процесом. У ході регенерації збільшується кількість клітин, що забезпечують синтез кісткової та сполучної тканини. Ці клітини виділяють спеціальні речовини, які допомагають сформувати усі шари кістки та відновити її цілісність.

Терміни консолідації переломів визначаються низкою факторів, у тому числі складністю пошкодження та його специфікою, способом життя та віком пацієнта, а також якістю допомоги лікаря.

Консолідований перелом кістки фото
На фото: консолідований перелом

Збільшити час зрощення кістки може низка факторів:

  • вік старше 50 років;
  • зловживання спиртними напоями та куріння;
  • нестача кальцію в організмі, авітаміноз, виснаження;
  • тяжкі хронічні захворювання, у тому числі цукровий діабет.

Якщо перелом не закритий, а відкритий, у рану може потрапити небезпечна інфекція. В результаті часто розвивається неконсолідований перелом – це явище, коли кістки не здатні зрости самостійно. У такому разі не обійтись без хірургічного втручання.

Стадії консолідації при зламі: особливості

Одужання, що передбачає повне відновлення функціональності пошкодженої кістки – процес, що включає чотири стадії.

На першому етапі утворюється потік крові, який стає базою для волокон, що беруть участь у зрощуванні кістки.

Другий етап пов’язаний з утворенням “гранулярного мосту”, що зв’язує краї пошкодженої кістки, що означає загоєння кров’яного згустку. На цій стадії ділянка перелому згладжується остеокластами – ця зона набуває округлих, обтічних контурів.

Третя стадія передбачає формування кісткової мозолі. Дана освіта є чутливою та крихкою. Виключити можливість його травми можна лише повністю знешкодживши рану. Поступово, протягом приблизно двох тижнів кісткова мозоль перетворюється на кісткову тканину.

Четверта стадія консолідації при переломі, під час якої формуються кісткові кінці, і починається кровопостачання пошкодженої зони, що є завершальною.

Варто знати, що кістки ніг, залежно від їхнього типу, зростаються протягом 2-6 місяців. Так, консолідований перелом кістки п’яти потребує фіксації проблемної ділянки приблизно на 12 тижнів.

Особливості лікування складних переломів

Один із профілів нашого медичного центру «Поверніть радість руху!» – Професійна допомога при пошкодженнях кісток різної складності.

На моєму рахунку вже є чимало пацієнтів, яким ми з командою допомогли вирішити таку проблему, як консолідований перелом кісточки, стопи та інші елементи скелета нижніх кінцівок.

Оглядове уявлення про специфіку відповідного лікування та умови нашої медустанови дадуть фото та відеоматеріали, представлені на сайті.

У разі переломів та травм ніг іншого звертайтеся до нас – телефонуйте та записуйтесь на прийом: ми гарантуємо кваліфіковане лікування, що відповідає європейським стандартам.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....