Вальгусна деформація стопи – дуже поширене захворювання. Воно не небезпечно для життя, але завдає певні незручності і хворобливі відчуття. Крім косметологічного дефекту вальгусна деформація чревата патологічними змінами в зв’язках, сухожиллях стопи, суглобах, кістках. Великий палець поступово зміщується всередину стопи, інші пальці накладаються один на одного. Стопи набувають потворний вигляд, суглоб хворобливий.
Щоб встановити диагноз лікар-ортопед проводить обстеження. Виконується рентгенографія стопи в трьох проекціях, комп’ютерна плантографія. На підставі цього визначається стадія розвитку хвороби і доцільні методи її лікування.
Консервативне лікування вальгусной деформації стопи
На ранніх стадіях можуть бути результативними консервативні методи. Народні засоби зможуть лише зменшити больові відчуття, але очікувати чудес не варто. Основним завданням є зняття тиску з хворого суглоба. Рекомендується носіння широкої анатомічної взуття, спеціальних ортопедичних виробів (устілок та ін.), Які фіксують великий палець і не допускають його зміщення, рівномірно розподіляють навантаження на всю стопу. На першій стадії хвороби ці заходи дають хороший ефект. Також показаний комплекс вправ для зміцнення зв’язок і кісток.
Оперативне лікування вальгусной деформації
На сьогодні існує безліч методів хірургічного лікування вальгусной деформації. Кілька основних, добре зарекомендували себе в міжнародній практиці:
- видалення невеликої ділянки головки плеснової кістки;
- видалення частини фаланги пальця або частини плеснової кістки;
- нерухоме фіксування першого пальця;
- видалення деякої частини плюснефлангового суглоба з боку плеснової кістки;
- відновлення зв’язок навколо плюснефлангового суглоба першого пальця;
- заміна суглоба имплантом.
Метод оперативного втручання визначається лікарем, в залежності від стадії і характеру перебігу захворювання. Операція виконується під наркозом, після накладається щільна еластична пов’язка.
У стаціонарі клініки пацієнт проведе 3-5 днів. Ходити дозволяється вже на 2-3 день, наступаючи на п’яти. Повне відновлення відбувається через 4-6 тижнів. При чіткому виконанні рекомендацій лікаря і дотриманні призначеного лікувального режими ускладнення виключені.