Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

27 Листопада, 2020

Операційний випадок: травма колінного суглоба. Симптоми пошкодження зв’язок коліна

722 Views

Ортопедом-травматологом Володимиром Новіковим була проведена операція на колінному суглобі. Причиною травми пацієнта стало падіння з висоти. Відбувся розрив передньої хрестоподібної зв’язки, повний відрив бічної великогомілкової зв’язки і радіальний розрив меніска.

Операція тривала 3 години, але все пройшло успішно. Першим етапом, а це година від усього часу, відбувалося зшивання меніска, ушкодження було важким, необхідно було зшити розірваний меніск “кінець в кінець”, на це потрібно досить багато часу, але процедура пройшла успішно.

Другим етапом був забір трансплантату і зв’язки надколінка для передньої хрестоподібної зв’язки.

Після забору трансплантата, почалося зміцнення внутрішньої поверхні колінного суглоба, відтворення бічної великогомілкової зв’язки коліна.

Відеозапис проведення даної операції в прискореному режимі:

Відео: https://www.instagram.com/vladymyrnovikov/

Симптоми пошкодження зв’язок

Якщо виникає побоювання про пошкодження зв’язок колінного суглоба, то варто звернути увагу на наступні симптоми:

  • виникнення болю;

Біль, що з’явилась може бути невеликою, а може бути і настільки сильною, що рухи будуть неможливими.

  • поява набряку;

Може виникнути незначна припухлість на місці пошкодження або велика пухлина.

  • при травмуванні судин виникає гематома;

При сильній травмі, пошкоджуються судини і може з’явиться підшкірна гематома.

  • складності у функціонуванні пошкодженої ділянки.

Степень разрыва связок коленного сустава

Фото: https://www.instagram.com/vladymyrnovikov/

Лікування пошкодження зв’язок

При наявності підозри на розрив зв’язок або при присутності характерних симптомів необхідно терміново звернутися до ортопеда-травматолога.

Лікар повинен провести огляд, а далі призначити проведення рентгена суглоба (МРТ). Це необхідно для виявлення перелому або зсуву кістки. Далі лікар повинен правильно зафіксувати суглоб для забезпечення його нерухомості на період лікування. У разі серйозних ушкоджень зв’язок необхідне оперативне втручання.

Найкращим попередженням розтягувань і розривів зв’язок є тренироване тіло. Але тут теж важливо пам’ятати, що перед будь-якими фізичними навантаженнями необхідно зробити розминку і розігріти м’язи.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....