Артроз – це захворювання, яке характеризується деформацією суглобів. Хрящова пластина стає тоншою, поступово руйнується. Це призводить до проблем з рухливістю суглобів і больових відчуттів. Варто зазначити, що захворювання прогресує і поступово може привести до плачевних наслідків.
Причини виникнення артрозу коліна
Єдиної формули немає – кожен раз причина різна. Це може бути травма начебто розриву або пошкодження меніска, проблеми зі зв’язками або сильний удар. Також є ризик спадкової схильності або специфіки самої будови механізму суглоба. Деякі захворювання можуть сприяти розвитку артриту – проблеми зі щитовидною залозою, вовчак, деякі бактеріальні збудники або порушення обмінних процесів. Важливий хороший імунітет і достатню кількість фізичних навантажень на організм. Також розвитку артрозу сприяють вікові зміни в організмі і надмірна вага.
Симптоми
В першу чергу це виникнення больових відчуттів в області ураженого хворобою суглоба. Дискомфорт проявляється поступово і погіршується з роками. Біль відчутна при русі, а також у нічний час, іноді до такого ступеня, що не дає нормально виспатися. Виникає сухий хрускіт. Погіршується рухливість. Якщо не зайнятися проблемою вчасно – суглоб може бути повністю знерухомлений.
Діагностика
Для діагностики артрозу простого огляду мало. Важливо звернутися до професіонала своєї справи, адже є багато захворювань зі схожою симптоматикою. Найчастіше використовують рентгенографію. Іноді виникає потреба в проведенні артроскопії або хондроскопіі.
Лікування
З лікуванням не так все просто. В першу чергу важливо розуміти, що є три стадії розвитку захворювання:
- 1 стадія – біль (іноді зовсім легкі) після надмірних навантажень на суглоб;
- 2 стадія – виражені больові відчуття, які загострюються ближче до ночі;
- 3 стадія – постійний біль і проблеми в функціоналі суглоба, обмежена або відсутня рухливість.
Залежно від стадії застосовується різне лікування. Самолікування при будь-якому розкладі – не найкращий варіант, який може не тільки не допомогти, а й погіршити ситуацію.
Використовуються спеціальні мазі, які підбираються виходячи з конкретного випадку і фізіотерапевтичний комплекс. Правильні ЛФК і дієта полегшують симптоматику. У разі сильного пошкодження і запущеної форми артрозу, залишається тільки протезування. Важливо, щоб призначення робив фахівець.
За консультацією ви можете звернутися за телефоном, вказаним на сайті або через форму зворотного зв’язку і доктор допоможе визначити ступінь проблеми і підібрати оптимальне лікування.
Бережіть своє здоров’я і не відкладайте візит до лікаря. Пам’ятайте, що будь-яке захворювання легше лікувати на початкових стадіях.