Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

22 Березня, 2023

Пристрої відновлення після травмування ніг

333 Views

Реабілітаційне обладнання необхідне для якісного відновлення після травм та лікування переломів кісток. Організм необхідно дбайливо відновити, щоб його функції працювали у необхідному режимі. Для цього використовуються спеціальні засоби. Постараємося розібратися, які пристрої використовуються і в чому їхня перевага.

Варіанти реабілітаційного обладнання на початковому етапі

Багато пристосувань доступні для проведення реабілітації. У серйозних випадках, коли людині необхідний тривалий спокій, застосовуються спеціальні ліжка. Класифікація цього інструменту виділяє два ключові варіанти. Вони відрізняються за видом приводної системи:

  • механічна – з важільним регулюванням;
  • електрична – з дистанційним керуванням або кнопками.

Завдяки цим варіантам, пацієнта зручніше транспортувати, оскільки ніжки оснащені коліщатками. Додатково існує багато навісного обладнання для спрощення використання. Наприклад, столик чи підлокітники.

На додаток до ліжка засоби фізичної реабілітації включають спеціальні матраци та подушки. Вони виключають появу пролежнів. Робота цих елементів полягає в рівномірному та анатомічно правильному розподілі тиску. Внутрішні наповнювачі також відрізняються і можуть не надавати функцію, що підтримує або охолоджує.

Милиці та інноваційні технології

Милиці при переломі ноги є найпоширенішим інструментом реабілітації. Вони дозволяють зняти зайве навантаження із травмованої кінцівки та отримати можливість для нормального пересування. Тростина – це надійна опора, яка активно допомагатиме у розробці кінцівки та у поступовому поверненні на неї повного навантаження. Цей пристрій має такі види:

  • пахвові милиці для дорослих та дітей
  • милиці під лікоть у класичному чи вдосконаленому вигляді;
  • тростини.

Перші два варіанти дозволяють витримати більше ваги та дають можливість для пересування при мінімальному включенні у процес травмованої ноги. Тростина має підтримуючий ефект на фінальному етапі одужання.

Для підвищення ефективності посттравматичної реабілітації хворих на милиці були розроблені спеціальні накладки. Вони допомагають травматологу скоординувати дії та програму для відновлення. Додатково пацієнт може брати участь у цьому процесі.

Ця техніка одержала назву ComeBack Mobility. Вона є розумними накладками на милиці, які синхронізуються зі смартфоном і передають на нього всю необхідну інформацію. Весь процес роботи може займати кілька етапів:

  • встановлення пристрою та програми;
  • лікар вносить дані про поступове підвищення навантаження;
  • після пацієнт може переглянути, яких результатів він досяг;
  • лікар спостерігає за прогресом і, за потреби, вносить корективи.
Фото: comebackmobility.com

Устаткування для реабілітації – це важлива складова якісного відновлення та повернення нормального стану пацієнта.

Що можна використовувати замість милиць, різновиди та призначення

  1. Візки для перевезення. Вони бувають трьох видів. Каталки для пересування виключно із сторонньою допомогою, візок із ручним керуванням для пацієнтів з відсутністю слабкості в руках. Найпростіший спосіб – електричне крісло з джойстиком.
  2. Ходунки. Ці тренажери розраховані на дорослих та дітей, оскільки мають різноманітну форму та конструкцію. Серед них можна виділити крокуючі, універсальні, стаціонарні та роликові моделі.

Візки призначені для пацієнтів зі складними травмами чи інвалідністю. Використовувати ходунки замість милиць можна для пересування по будинку або в межах лікарні. Вони використовуються для тих пацієнтів, які не можуть підняти ногу на достатню висоту. У плані пересування вулицею, вони поступаються милицям у маневреності, оскільки з ними важко підніматися сходами, вони можуть не проходити у дверні отвори через габарити.

Купити реабілітаційне обладнання можна у спеціалізованих магазинах чи клініках. При підборі краще проконсультуватися з лікарем для ефективного відновлення.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....