Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

9 Січня, 2023

Симптоматика і методика відновлення при переломі ноги

3003 Views

Перелом нижніх кінцівок – одна з найчастіших причин звернення до ортопеда-травматолога. Серед усіх переломів на них припадає 45% звернень. Перелом ноги – це порушення структури кісткової тканини, а саме злам або тріщина. Серйозність проблеми, період одужання і методика реабілітації залежать від складності перелому, його розташування та інших особливостей. Всі переломи об’єднує набряк, хворобливі відчуття (гострий біль або притуплена) і порушення рухової функції. Основна причина перелому – травма на вулиці, під час ожеледиці або необережний рух будинку.

Для постановки діагнозу застосовується рентгенографія і КТ, іноді використовують МРТ і артроскопію.

Симптоми перелому ноги

Не існує єдиної класифікації переломів ноги, оскільки вони відрізняються локалізацією, тяжкістю травми, особливістю лінії зламу і наявністю уламків. Тому симптоматика також може відрізнятися. Найпоширеніші симптоми:

  • притуплення хворобливі відчуття в статичному стані, при спробі руху – біль стає різкою.
  • Поява набряку або гематоми поруч з місцем травми.
  • Відкритий перелом супроводжується розривом м’яких тканин.
  • Протиприродна позиція ноги.
  • Перелом надколінка супроводжується появою набряку, який з’являється практично миттєво. Рухові функції відсутні. Якщо відламки не поширені далі 5 мм, то на ногу можна буде спиратися.

Реабілітація та методики

Відновлення включає в себе кілька послідовних етапів. Після звернення до ортопеда-травматолога буде поставлений діагноз, виходячи з постанови необхідно починати терапію.

Залежно від ступеня складності перелому залежить подальша реабілітація. У деяких випадках накладають гіпс, іноді спочатку потрібно хірургічне втручання з використанням металевих пластин.

Використання лікарських засобів не потрібно, при основних маніпуляціях застосовується знеболююче. Також, може бути прописаний прийом кальцію для прискорення процесу зрощування кісток.

На сьогоднішній день використовується три методики:

1. Репозиція кісток – зіставлення уламків зламаної кістки з усуненням всіх видів зсувів. Буває відкрита і закрита.
2. Остеосинтез з мінімальними розрізами – це з’єднання і іммобілізація кісток хірургічним способом за допомогою пластин, спиць та інших систем.
3. Накладення гіпсу забезпечує міцну фіксацію і добре моделюється.

Вся подальша терапія буде спрямована на відновлення функції ноги і прискорення процесів зрощення.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....