Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

5 Серпня, 2019

Від чого залежить ціна ендопротезування

3189 Views

Здорові коліна – це свобода рухів. Це коли весь світ здається як на долоні, коли можна активно жити і встигати скрізь. Але на жаль, ми часто не цінуємо це до тих пір, поки не виникнуть проблеми. З урахуванням того, що саме коліна витримують основне навантаження, яка припадає на наше тіло, вони підводять досить часто. У деяких випадках все на стільки серйозно, що доводиться міняти колінний суглоб.

Ендопротезування – процедура складна і досить дорога. Її ціна залежить від сукупності різних факторів починаючи від матеріалів і закінчуючи специфікою необхідних операційних маніпуляцій. Що ж впливає на вартість заміни колінного суглоба?

Особливості підбору протеза

Більшу частину вартості забирає, звичайно ж, сам протез. Його вартість в основному починається від 2000 доларів. Тільки фахівець визначає який саме протез підійде пацієнтові. На які чинники він орієнтується – вік, захворювання опорно-рухового апарату, сама ситуація через яку потрібно робити протез.

 Види ендопротезів

Протези бувають різні по фіксації, матеріалами, розмірами, самої рухомій платформі і компонентного складу. Вагомим є склад вузла тертя а також структура осі зіткнення суглоба під час рухів. Це все впливає на комфорт і природність подальшого його використання і швидкість адаптації.

Варіанти протезування

Сам колінний суглоб – механізм простий лише на перший погляд. Залежно від того, яка його частина пошкоджена і підлягає заміні використовуються різні варіанти протезів:

  1. Частковий протез . Якщо пошкоджений тільки якийсь невелику ділянку і його потрібно замінити, ставлять протез в формі півсфери зі спеціальним гвинтом, який вставляється в кістку. Це дозволяє повністю зберегти функції суглоба з максимальною цілісністю всього механізму.
  2. Імплантація зі збереженням задньої ВРХ (хрестоподібної зв’язки). Це дозволяє зберегти функціонал і сама адаптація проходить досить легко.
  3. Повністю штучний суглоб з задньої стабілізацією. Він встановлюється, коли задню ВРХ неможливо врятувати і доводиться повністю міняти всю конструкцію.
  4. Заміна поверхні . Це заміна самого хряща.

Важлива сумісність з внутрішніми тканинами самого матеріалу протеза. Він повинен бути стійкий до корозії і бути досить міцним, щоб витримати тиск тіла.

Процедура ендопротезування

У першу чергу перед проведенням операції пацієнтові дають наркоз. Все потрібно розрахувати з урахуванням ваги і віку пацієнта. Цим займається анестезіолог.

Коли наркоз подіє – роблять акуратний розріз і видаляють пошкоджену ділянку. Все потрібно робити з ювелірною точністю, щоб не допустити зайвий раз ушкодження кістки або м’якої тканини. Контролюють, щоб не було кровотечі або зараження крові.

Коли пошкоджену ділянку прибрали – на його місце ставлять протез. Тут теж важливо акуратність і точність, щоб не було тріщин або відколів, щоб штифти точно стали на потрібне місце.

Вся процедура займає 2 години. Після операції хворого забирають в палату інтенсивної терапії. Коли пацієнт повністю приходить в себе – його переводять в загальну палату. Виписуються антибіотики, щоб уникнути зараження крові. Вже на наступний день потрібно виконувати нескладні вправи ногою, щоб прискорити реабілітацію. Виписують на 7-14 день. До того пацієнт знаходиться під наглядом лікаря.

Відповідно все це впливає на вартість всієї процедури. Багато хто вважає, що всі гроші дістаються доктору, але по суті – 90% вартості це сам протез. Ліки, анестезія і інші елементи теж забирають чималу частину суми. Тому така вартість – не особиста примха, а сукупність необхідних елементів. За уточненими інформації ви можете зателефонувати за номером нашої гарячої лінії. Ми підкажемо скільки орієнтовно буде коштувати процедура в конкретному випадку і докладніше розповімо про особливості підготовки до неї.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....