Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

22 Березня, 2023

Вік не перешкода: специфіка операцій на суглобах у людей похилого віку

1401 Views

Можливості організму в кожному віці різні. Це стосується не тільки енергії, але і швидкості відновлення тканин. Цей аспект особливо важливий в питаннях проведення операцій. Після років присвячених роботі і сім’ї, безлічі стресів і навантажень, суглоби відчувають себе не кращим чином. Часто розвиваються дегенеративні процеси, які призводять до руйнування механізму суглоба і виникнення необхідності в оперативному втручанні.

Хвороба суглоби в похилому віці

Небезпеки операції

На жаль, багато поліклініки відмовляють в оперативному втручанні людям похилого віку, так як потрібно бути особливо акуратним і ризик виникнення небажаних ускладнень особливо великий. Але тут чекає нова небезпека – якщо залишити перелом або пошкоджену кістку в зруйнованому стані – людина може втратити можливість ходити. А в слідстві за цим може послідувати ряд інших ускладнень – може виникнути тромбоемболія, підвищення тиску і рівня цукру в крові, утворення виразок через стрес.

Основні вимоги

З урахуванням того, що природні регенеративні можливості організму досить обмежені, потрібно робити операції з мінімальним упором на самовідновлення. Це має на увазі, що ставити штифти в надії, що пошкоджені кістки зростуться – не завжди доцільно. У більшості випадків при дегенеративних процесах приписують протезування. При правильному підборі і установці протеза, пацієнт може повернутися до нормальної життєдіяльності в найкоротші терміни.

Також для підготовки до операції необхідно залучити невропатологів, анестезіологів і терапевтів. Вони повинні контролювати найважливіші життєві показники і підтвердити, що протипоказань до оперативного втручання немає.

Реабілітація

Для відновлення оперованих тканин (кістковий і м’яких) приймаються спеціальні препарати, які доктор підбирає індивідуально. Поступово додаються навантаження на суглоб і проводиться курс спеціальної фізіотерапії. Важливо не поспішати збільшувати навантаження різко, щоб не призвести до ще більш серйозних травм. Також для пацієнтів віком особливо важливо вчасно потрапляти на планові огляди – доктор повинен контролювати правильність відновлення тканин і функціонування системи після операції.

Важливо також не затягувати з проблемою. Якщо ви помітили ускладнення в рухових функціях суглобів, болю або відчуття нестабільності – варто звернутися до фахівця. На ранніх стадіях боротися з проблемою простіше в будь-якому віці. Будьте здорові!

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....