Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

22 Грудня, 2022

Чи варто носити шини при вальгусной деформації

1143 Views

Вальгусна деформація (або подагра) – це те саме захворювання, коли «кісточка» ( «шишка») починає випирати. Найнеприємніше, що це викривлення найчастіше зустрічається у представниць прекрасної статі – ускладнює чарівну легку ходу і приносить біль. Також починає розвиватися плоскостопість.

Основною причиною такої деформації стає носіння нераціональної взуття – вузькі носки , каблуки вище 7 см. з приводу каблуків ортопеди радять їх взагалі не носити адже вони неправильно розподіляють навантаження по стопі і роблять проблематичним кровообіг. Рідше до викривлення призводять проблеми з ендокринною системою, генетика або остеопороз.

Що робити, коли деформація дає про себе знати?

Багато хто починає шукати варіанти домашнього лікування і самостійно підбирати варіанти виправлення ситуації. Часто шлях пошуку призводить до «Шинам» – конструкції, які повинні поставити кістку на місце. Але якщо подивитися на принцип дії, особливо на пізніх стадіях, «шина» виправить випинання так само як шапка змінить форму голови. Більш того – це може бути травматично і може привести до ще більших болів в проблемній зоні. За рахунок стискання погіршується кровообіг, а ще під тиском травмуються м’які тканини. До того ж важливо правильно все відрегулювати, щоб не нашкодити ще більше і не прискорити процес деформації.

Кісточка на нозі - лікування

Важливо не зволікати з візитом до фахівця – він зможе визначити ступінь розвитку проблеми і проконсультувати щодо її вирішення. Якщо відтягувати візит до лікаря надто довго – може дійти до того рівня ускладнення, коли навіть операція не зможе повністю усунути проблему. Для діагностики перевагою буде рентгенографія, так як вона дає уявлення про загальний розташуванні кістки максимально точно. Важливо не сплутати симптоми вальгусной деформації з іншими захворюваннями, щоб правильно підібрати лікування.

Лікування

Лікування проводиться переважно таким варіантами:

    • ортопедичні устілки;
    • лікувальна фізкультура;
    • операція (якщо ситуація запущена).

Фахівець допоможе підібрати правильні устілки, які допоможуть уникнути плоскостопості і правильно розподілять навантаження, внаслідок чого кровообіг поступово прийде в норму. Фізкультура теж покликана до зняття навантаження і стимуляції кровообігу.

У разі необхідності – операції не варто боятися. Вона не складна, але вимагає дбайливого ставлення до стопи в найближчі 3-4 тижні після втручання. Повне відновлення приходить через 2-3 місяці. Важливо не затягувати адже в особливо запущених випадках деякі больові відчуття при ходьбі можуть залишитися навіть після операційного втручання.

Профілактика

Намагайтеся не давати надмірні навантаження на стопи. Якщо робота передбачає постійно бути на ногах – намагайтеся хоч під час відпочинку, максимально розвантажити їх. Не зловживайте взуттям на підборах – пару раз в тиждень увечері буде досить. Переважно взуття свого розміру і з натуральних дихаючих матеріалів. Не завадять ортопедичні устілки – вони розподілять навантаження і унеможливлять розвиток плоскостопості, до того ж після них ноги будуть почувати себе не такими втомленими як без них. Значним плюсом буде періодичне обстеження у ортопеда.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....