Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

25 Лютого, 2023

Діагностика, перша допомога та лікування травм стопи

625 Views

Стопа витримує найбільші навантаження людського тіла. Вона дозволяє нам ходити тримати рівновагу, бігати і навіть займатися спортом. Однак вона нерідко схильна до різного роду травм. Які бувають травми стопи і що з ними робити, ми розглянемо в цій статті.

Звідки чекати сюрпризів

Травми підстерігають нас на кожному розі і вони швидше реальність ніж просто міф. Часто наводять до них удари або різкі рухи, коли частина стопи залишається і твердо стоїть, а інша частина повертається. Стрибки з висоти або падіння теж досить поширена причина отримання травм стопи. Не варто забувати і про порізах або проколи – особливо часто вони трапляються на пляжах, коли ми ходимо по піску або при вході у воду не помічаємо на дні гострих предметів. Особливо небезпечні такого роду травми тим, що можна крім пошкодження цілісності ще й занести інфекцію.

Види травм стопи і їх діагностика

Часто ми отримуємо незначні пошкодження і навіть не звертаємо на них особливої ​​уваги. Неприємні відчуття або навіть біль протягом 2-3 днів часто не привід турбуватися. Є куди більш серйозні симптоми. При переломах відчувається гострий сильний біль, з’являється посиніння і проблематичність при рухах. Набряк, біль, іноді навіть гематома і підвищення температури з’являються в місці удару. Не рідко виходять і розтягування – сильний біль, яка стає особливо гострою при спробі поворухнути ногою. Залежно від того, які симптоми у вас проявляються – слід звернутися до фахівця, особливо, якщо ця підозра на серйозну травму. При серйозної симптоматиці викликається швидка допомога.

Перша допомога

В першу чергу потрібно перевірити чи немає відкритих ран і, якщо вони таки є, промити їх, знезаразити і накласти пов’язку. Якщо є сильні внутрішні болю – знерухомити стопу і зафіксувати її в максимально безболісний положенні. Якщо є набряк особливо добре прикласти холодний компрес або хоча б пляшку з холодною водою – це не лише втихомирить біль, але і не дасть далі розростатися набряку. Важливо знерухомити ногу і максимально безпечно доставити потерпілого до травмпункту. Зазвичай відновлення після такого роду травм тривати від 1 тижня, до декількох місяців в залежності від складності.

Ускладнення

При неправильному відновленні або помилку при діагностуванні можуть виникнути різного роду ускладнення. Це гемартроз, артроз, втрата чутливості, синовіт та інші подібні хвороби. Якщо носити пов’язку надто довго і не займатися розробкою пошкодженої ділянки, можуть виникнути трофічні зміни, ускладниться рухова функція кінцівки. При неправильній постановці і надалі зрощенні кістки не в тому положенні може бути втрачена або обмежена рухливість.

При травмі стопи важливо максимально швидко зорієнтуватися – якщо є підозра на серйозне ушкодження – потрібно доставити потерпілого в травмпункт. Чітке виконання вказівок фахівця і правильне введення навантаження з ЛФК допоможуть відновити функціонал і повернутися до колишнього способу життя.
Бережіть себе і легко йдіть по життю!

Новини

Перелом шийки стегна

Перелом шийки стегна належить до досить небезпечної травми, зіткнутися з якою можуть як літні, так і молоді люди. Але найчастіше з цією проблемою стикаються саме літні пацієнти, і тоді лікування...

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...