Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

5 Серпня, 2019

Комплекс дій для реабілітації після травми плеча

4182 Views

Перелом кісток плечового суглоба – самого рухомого в тілі людини – це часте явище не тільки у спортсменів. Також до нього схильні люди з артрозом і остеопорозом. Лікування повинно бути негайним. Незалежно від того, який метод застосовується, після потрібно реабілітація, щоб відновити нормальне функціонування суглоба. Це комплекс дій, який включає: масаж, фізіотерапію, спеціальну гімнастику і корекцію раціону.

Масаж і фізіотерапія

Ці два етапи входять в пасивний вид реабілітації. Процедури необхідні для регенерації тканин кістки і м’язів на клітинному рівні. Масаж рекомендують починати протягом трьох днів після зняття пов’язки або гіпсу. Спочатку маніпуляції проводять зі здоровими тканинами, щоб підготувати пошкоджені ділянки, прискорити відтік лімфи і наситити м’язи киснем. Інтенсивність впливу збільшується поступово.

Також призначається курс фізіотерапії, який включає такі види процедур:

  • теплові (УВЧ, парафінотерапія, застосування озокериту);
  • магнітна терапія;
  • бальнеотерапія (сольові, радонові, мацестовие, йодобромні ванни).

Після підготовки переходять до активного етапу реабілітації, який включає тренування і фізичну активність

Лікувальна гімнастика після травми плеча

Тренувальний етап триває до 8 тижнів і більше в залежності від динаміки і складності отриманої травми. Включає лікувальну фізкультуру. Реаніматологи радять пацієнтові відвідувати басейн і виконувати більше роботи по дому, щоб, крім гімнастики, при виконанні звичайних справ продовжувати відновлювати тканини суглоба. Для кожного пацієнта лікар підбирає окремий вид ЛФК, прописуючи вправи. Також показані продовження прогрівання і продовження масажу з фізіотерапією. На цьому етапі важливо підтримувати нормальний психічний стан пацієнта, щоб він старанно і систематично виконував приписи фахівця.

Реабілітація після травм плеча

На початковому етапі розробки суглоба використовують гімнастичні палиці. Показані дихальна гімнастика, обертальні вправи, напруга м’язів. Розробляти мускулатуру потрібно поступово. Починати варто з простих вправ: стискання спочатку гумового м’ячика, а потім – еспандера в хворий руці. Через місяць можна додавати до інвентарю гантелі і заняття на спеціальних тренажерах.

Крім реабілітації в центрі, можна виконувати вправи вдома з використанням підручних засобів. Пам’ятайте, що нарощування інтенсивності має відбуватися з дозволу лікаря. Реабілітацію потрібно довіряти кваліфікованим фахівцям з багаторічним практичним досвідом, які швидко повернуть вам радість руху і хорошу фізичну форму.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....