Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

9 Січня, 2023

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

285 Views

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки бажано не відкладати лікування і швидко позбутися її, оскільки з часом у людини може порушуватися хода, а через час виникати болючі відчуття в стопі.

Чому утворюється кісточка на нозі

При виникненні кісточки збоку від великого пальця або збоку від мізинця цілком доцільним є питання про те, які фактори сприяють її появі. До одного з найважливіших факторів варто віднести поперечну плоскостопість. Така проблема часто виникає у тієї категорії людей, які звикли носити взуття на високих підборах.

Серед інших факторів, що можуть провокувати появу хвороби, виділяють такі:

  • ходьба у взутті, яка зовсім не має навіть найменшого підбора;
  • систематичне носіння взуття, яке має вузькі шкарпетки та досить тісне;
  • наявність у людини зайвої ваги;
  • генетична схильність, яка пов’язана з вродженою слабкістю зв’язок та сухожилля;
  • заняття професійними видами спорту, які можуть впливати на нижні кінцівки: художня гімнастика, балет та інше.

Виходячи з перерахованих вище факторів можна зробити висновок про те, що гарною профілактикою виникнення вальгусної деформації є носіння зручного взуття, яке не сковує рухів.

Як прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах – і чи взагалі можна?

Досить часто виникає питання, чи можливо з цією проблемою самостійно впоратися в домашніх умовах. Якщо у людини болить кісточка на нозі збоку, необхідно зробити все можливе для того, щоб усунути її. Кожна людина повинна пам’ятати про те, що кісточка на нозі є вальгусною деформацією, яка вважається досить складним захворюванням. Якщо її лікування буде неправильним, надалі це може призвести до виникнення досить складних наслідків, які будуть відображатися в першу чергу на пересуванні людини.

кісточка біля мізінця

Тому, якщо болить кісточка на нозі, не варто займатися домашнім самолікуванням, тому що для цього призначено спеціальну хірургічну операцію та профілактичні методи, які сприятимуть перешкоді виникнення цієї проблеми.

Особливості лікування кісточки на нозі

Якщо питання як прибрати кісточку на нозі і чому вона росте, варто розуміти, що без операції найімовірніше не обійтися. Особливо операція потрібна тоді, коли кісточка продовжує рости.

Хірургічне втручання полягає в тому, що відбувається відсікання тієї частини суглоба, яка випирає. Також може застосовуватися хірургічне втручання, у якому хірург здійснює фіксацію ураженого суглоба у вигляді використання спеціальних пластин. Після проведеної операції варто звернути увагу, що людина зіткнеться з досить тривалим періодом відновлення. У післяопераційний період можуть з’являтися ускладнення і не рідкісні випадки рецидиву, від чого не застрахований жоден пацієнт. Після проведеного хірургічного втручання людина не може отримати 100% гарантію того, що вона повністю позбавиться болю, що виникає на тому суглобі, де раніше знаходилася кісточка.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....