Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

22 Березня, 2023

Спорт і удари – чому мазі для травм не завжди ефективні

643 Views

При заняттях спортом удари не рідкість. Особливо якщо це якесь бойове мистецтво або навіть просто активна дисципліна. Часто при отриманні травм такого роду спортсмени не звертають уваги і продовжують заняття, навіть незважаючи на біль. Але такий підхід не завжди є безпечним. Начебто всім знайомий з дитинства синяк може мати свої наслідки особливо для спортсменів.

Зовнішні прояви

При пошкодженні м’яких тканин найчастіше виникає синець у вигляді синця. Його прояв починається вже через кілька хвилин після пошкодження – це пошкоджений капіляр (або іншу посудину) пропускає кров під шкіру. Іноді утворюється гематома або набряк. Місце пошкодження болить перший час на постійній основі, а потім тільки при дотиках. Але за зовнішньою картинкою синяка (яким би великим або маленьким він не був) ми не бачимо всієї картини.

Чим небезпечні забої

Почнемо з того, що гематома може розростися до значних розмірів. Наприклад, якщо травма припала на коліно, то воно може перестати згинатися. Ми не бачимо наскільки пошкодження перебувають під синцем. Залежно від того на скільки сильна травма може бути навіть відторгнення пошкоджених тканин. Також можуть бути пошкоджені кісткові тканини або хрящі. Під час первинного травмуванні може бути утворена невелика тріщина, а вже при подальших навантаженнях ситуація може погіршитися.

Особливо варто поберегти себе спортсменам. Тіло повинно виносити чималі навантаження і при отриманні удару утворюється ослаблений ділянку. Під час подальшого заняття навантаження на пошкоджене місце доводиться з колишньою силою, а воно може бути банально не готове впоратися з цим завданням, адже основні сили спрямовані на регенерацію. До того ж важливо розуміти які тканини були пошкоджені і наскільки.

Що робити

Покладатися на саме-прописані мазі не варто. Якщо пошкодження серйозне – таке пасивне лікування навряд чи допоможе. Перше, що можна зробити – прикласти холодну для зняття больових відчуттів. Можна накласти тугу пов’язку для уникнення утворення гематом і пухлин. І бажано не затягувати з візитом до фахівця. Він уже визначить, які дії повинні бути далі. Іноді призначають для перевірки цілісності кістки. Найчастіше доктор призначає зігріваючі, протизапальні і протинабрякові засоби. Якщо місце забитого продовжує хворіти, то ще й знеболюючі. Комбінації і самі препарати підбираються індивідуально виходячи з того, яка травма.

Не затягуйте з візитом до фахівця, адже від цього може залежати ваше подальше спортивна кар’єра.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....