Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

12 Листопада, 2020

Травмування зв’язок гомілковостопного суглоба

1659 Views

Голеностоп в перебігу життя отримує високе навантаження, навіть будучи одним з найменших з’єднань в організмі людини. При ходьбі він максимально навантажується під людською вагою.

Найчастіше люди отримують травми зв’язок гомілкостопа в холодну пору року, послизнувшись на льоді або сходинках. Травма може бути різного ступеня, від розтягування до розриву зв’язок. Це найбільш поширені травми голеностопа і часто це відбувається у спортсменів і людей, що ведуть дуже активний спосіб життя.

Хто схильний до травм дельтоподібної зв’язки гомілкостопу

Якщо все життя перевантажувати суглоби, то зв’язки можуть не витримати навантаження і відбудеться їх розрив. Таке може статися з будь-якою людиною, але є групи людей, які найчастіше піддаються травмам:

  • Спортсмени. Через постійні високі навантаженя, які пов’язані з заняттям спортом. Їх суглоби постійно навантажуються, тому вони схильні до травм гомілковостопного суглоба.
  • Ті хто катаються на роликах і ковзанах. Найчастіше травма відбувається через неправильну техніку гальмування або неправильний розворот ноги.
  • Люди, що ведуть активний спосіб життя. Немає нічого поганого в активному способі життя, але варто пам’ятати що потрібно берегти свої ноги і не піддавати їх надмірним навантаженням, різким і необережним рухам.
  • Люди, що мають зайву вагу. Через високу масу тіла, на голеностоп надходить велике навантаження, тому люди, що мають зайву вагу і піддаються частіше травмам голеностопу.
  • Патології від народження. Через патологій на стопі, вага на ногу і її суглоби розподіляється неправильно і нерівномірно, так може статися травма голеностопу.
  • Люди, які носять взуття на шпильках або високих підборах. Під час ходьби в такому взутті нога перебуває в неприродному положенні, через це підвищується шанс заробити пошкодження.

Симптоми і ступені травми гомілковостопного суглоба

  • Перша ступінь. Невелике відчуття болю. Через нього не порушується можливість пересування. Біль може зникнути під час тренуваннь які навантажують голеностоп, але може повернутися, якщо натиснути на пошкоджене місце.
  • Друга ступінь. З’являється відчутна біль, складності при пересуванні. Може з’являтися набряк на стопі.
  • Третя ступінь. Біль вже дуже сильна, навіть якщо хоч трохи навантажити ногу, то біль стає ще сильніше. З’являється набряк на стопі, рухи нижньою частиною стопи стають неможливими.

Найбільш поширені симптоми травми голеностопа

  • Набряк.
  • Гематоми.
  • Порушення працездатності голеностопу.

Ці симптоми є найбільш частими і можуть сигналізувати людині про травми голеностопу.

Діагностика травми голеностопу

При наявності симптомів травми гомілковостопного суглоба, потрібно терміново звернутися в лікарню, щоб Вам надали першу допомогу і провели діагностику, а нею в даному випадку є рентген. Щоб зрозуміти в чому саме проблема і який ступінь травми.

Що заборонено робити при травмі гомілковостопного суглоба

  • Розтирання травмованої ділянки спиртом;
  • Вплив високою температурою на голеностоп;
  • Використання бандажа на травмованому місці під час сну;
  • Масаж пошкодженої ділянки крізь біль.

Фото: Pinterest

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....