Внаслідок ураження артритом ви можете зіткнутися з обмеженням рухової активності, наприклад, під час прогулянки або ходьби сходами. Іноді пацієнти відчувають біль у спокої як наслідки старої травми.
За відсутності результатів проведення консервативного лікування розглядається питання тотального ендопротезування колінного суглоба.
Проблеми після ендопротезування колінного суглоба: профілактика ускладнень
Розрізняють такі можливі ускладнення після ендопротезування колінного суглоба:
- тромбоз глибоких вен;
- інфекційний процес;
- порушення фіксації протезу;
- зміна довжини ніг;
- порушення рухливості суглоба.

Профілактика утворення тромбів
Внаслідок різкого зниження рухової активності в організмі пацієнта відбувається застій відтоку крові з подальшим утворенням тромбів. Доречна рання активація рухливості хворого, прийом протизгортання препаратів за схемою, призначеною лікарем. Найбільшою помилкою буде обмежити рухову активність. Знаходження в лежачому положенні
Профілактика інфекційного процесу
Інфекційні процеси можуть виникнути як в операційній рані, так і глибше, у місці штучного протезу.
У перші кілька днів після хірургічного втручання післяопераційний шов обробляє виключно медичний персонал (щоденні перев’язки, промивання рани перекисом водню та/або розчином фурациліну). Якщо вас виписали зі стаціонару за кілька днів після операції, подбайте про самостійний догляд за швом.
У післяопераційний період необхідна підвищена обережність під час виконання стоматологічних процедур, наявності відкритих ран, якими інфекція може потрапити у організм.
При звичайній ангіні є можливість того, що вся інфекційна патогенна мікрофлора почне атакувати стороннє тіло в організмі в місці ендопротезу.
Варто звернути увагу на такі ознаки можливої інфекції: температура вище 37 градусів, виділення з рани, почервоніння або набряк, наростання больового синдрому.
Лікувальна фізкультура допоможе попередити пізні ускладнення після ендопротезування колінного суглоба, необхідна підтримки нормального м’язового тонусу і функціональної активності м’язів.

Біль у післяопераційному періоді ендопротезування
Сказати, як довго болить нога після ендопротезування колінного суглоба можна стосовно кожного пацієнта окремо. Біль залежить від больового порогу, наявності або відсутності супутніх захворювань.
Найголовніша рекомендація при виникненні болю – проконсультуйтеся з лікарем. За допомогою рентгена досвідчений спеціаліст визначає, чи коректно встановлена фіксація протеза та виключає зв’язок больового синдрому з конкретними післяопераційними ускладненнями.
Основна причина больових відчуттів (пекучих, тих що тягнуть) у пацієнтів, кому виконувалася операція: підвищення рухової активності, що спричиняє стрес для м’язів та зв’язок навколо суглоба, їм необхідно адаптуватися. Основна рекомендація: чергування фізичної активності та відпочинку.
Що не можна робити після ендопротезування колінного суглоба
Суворих протипоказань немає, але є рухи, які слід виконувати з обережністю.
- Упор на коліна. Застереження: використовуйте подушку як амортизатор.
- Рух “твіст” коліном, коли в колінному суглобі відбувається поворот або скручування. Але в цьому русі немає нічого страшного, якщо воно робиться без упору в положенні лежачи.
- Присідання. За необхідності використовуйте положення напівприсіду (кут у колінному згині менше 90 градусів).
- Втрата рівноваги, падіння. При невдалому падінні високий ризик пошкодження протеза з подальшою повторною операцією. Варто бути обережним, особливо в слизьку погоду.
- Спорт, будь-яка фізична активність, пов’язана із можливими ударами: ковзани, лижі, футбол, теніс. Обмеження пов’язане з можливим заподіянням шкоди протезу.
Загальна порада, що дозволяє знизити до мінімуму ризик ускладнення після заміни колінного суглоба, – це перегляд способу життя з метою корекції харчування (необхідно позбутися зайвої ваги), включення процедур, що гартують організм, для протистояння інфекціям.