Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

2 Грудня, 2022

Вальгусна деформація великого пальця стопи

1942 Views

Вальгусна деформація великого пальця стопи – це патологія великого пальця, яка виникає при пошкодженні суглоба. Ще цю хворобу називають бурсит великого пальця. Така форма деформації відхиляє кістка пальця «в інший бік», що крім як неможливість підібрати взуття своєму носієві, не дає займатися більш активним способом життя. Людина з даною патологією швидко втомлюється. Дана хвороба переважно виникає у жіночої статі.

Лікування кісточки на ногах нерідко може виявитися важкою, довгої і витратною роботою, якщо не звернутися в клініку вчасно або потрапити не до того лікаря.

 Кісточки на ногах - до і після

Причини появи вальгусной деформації стопи

Найголовніше, що треба пам’ятати про наших ногах, це те, що вони не просто красиві частини тіла, якими можна покрасуватися або ж заховати, але і кістки, обтягнуті шкірою. Вони не скажуть вам спасибі за те, що, одягаючи красиву, але незручне взуття ви створюєте їм дискомфорт, ущемляючи суглоби і змушуючи кістка ближче підходити до шкіри, влаштовуючи тим самим тертя. Так само, великі каблучки, які так люблять молоді дами, створюють велике навантаження на стопу, посилюючи і так вже сформовану проблему «вузького взуття».

Також дана патологія може виникнути в результаті важкої роботи і ускладненням при вже наявний інший хвороби.

Профілактика захворювання

Найкраща, що не їсти профілактика по виникненню даної патології була, є і буде носіння зручного взуття. Хочете гарні ніжки, які не будуть хворіти і їх не доведеться лікувати в майбутньому – плюньте на вузький носок і високі підбори і вибирайте в першу чергу ті туфельки, в яких нозі буде комфортно. Чи не хочете так робити? Тоді готуйтеся викласти кошти в майбутньому на те, щоб ваша важлива частина тіла знову стала красивою і при цьому ще й хворіти перестала.

Також більшість фахівців радять не ходити весь час в кросівках і коли знаходитесь вдома, ходити по більшій частині босоніж, що б у суглобів був час відпочити.

 Вальгусна деформація великого пальця стопи у жінок

Лікування кісточок на ногах

Якщо ж людині важко відмовитися від тенденцій моди і краса буде вищою комфорту ніг, то в більшості випадків кожен рано чи пізно зіткнеться з цією неприємною і непривабливою хворобою. Крім того, що пальчик на нозі буде виглядати вже не так «естетично», для вас є ще одна неприємна новина – звичайні методи лікування у вигляді носіння ортопедичного взуття, супінаторів і нічних шин, а також устілок і міжпальцевих прокладок в більшості випадків не вирішують проблему до кінця.

Якщо ви зіткнулися з цією хворобою, найефективнішим методом лікування буде хірургічне втручання. Є дуже багато нових методик по видаленню даного дефекту, які дозволяють пацієнтові піти на прогулянку вже з ідеальною ногою на наступний день після операції.

Також, при вміло проведеної операції ви легко можете повернутися до носіння «модного взуття» і туфель на підборах.

Сама по собі операція середньої складності і проходить вона в кілька етапів:

  • Видалення бурситу великого пальця.
  • Реконструювання кістки, з якої складається великий пальчик.
  • Врівноважити м’язи навколо суглоба так, щоб не отримати рецидив деформації.

Як тільки хірург виконає всі ці дії то ваша важлива частина ноги знову буде такий, як і раніше, а може навіть і краще.

Отже, з усього що ви вже дізналися, рішення залежить тільки від вас. Вам вирішувати, чи варто дана краса виникли після проблем. І звичайно ж, якщо вона виникла, то варто затягувати з лікуванням і економити на ньому або все ж піти по надійному та перевіреного способу.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....