Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

6 Березня, 2023

Відновлення після операції з видалення варикозу

177 Views

При такому захворюванні, як варикоз, операція є ефективним рішенням боротьби з хворобою. За виконання хірургічного втручання відбувається видалення вен, саме їх певних ділянок. Тому необхідно розібратися не тільки з тим, як відбувається операція при варикозі, але і як відновитися без стресу для організму.

Як роблять операцію з видалення варикозу на ногах

При такому захворюванні, як варикозне розширення вен, операція може відбуватися як під місцевою, так і під загальною анестезією. Це визначається тим, яким є стан пацієнта та яка кількість вен потребує виконання корекції. У середньому на оперативне втручання йде близько 1-3 годин.

При виникненні питань про те, кому показано операцію видалення варикозу на ногах, сюди варто віднести такі показання:

 • за безрезультатності консервативного лікування;
 • підвищені показники стомлюваності ніг;
 • тяжкість у ногах;
 • біль та поява судом у литкових м’язах;
 • гангрени, кровотеча та тромбози.

При лікуванні варикозу хірургічним шляхом здійснюється застосування компресійного трикотажу або еластичних бинтів після проведення процедури. Після виконання маніпуляцій пацієнт повинен перебувати у лежачому стані приблизно кілька годин. На наступному етапі хірург обов’язково здійснює огляд та за відсутності протипоказань дозволяє пацієнтові ходити. Виходячи з практики, вже в день операції більшість пацієнтів вирушають додому.

Після оперативного втручання пацієнт повинен систематично відвідувати флеболога, особливо у перші два дні після процедури та через тиждень. Це необхідно для того, щоб хірург міг визначити, наскільки вдало відбувається реабілітація і чи немає ускладнень.

Особливості реабілітації після операції з видалення варикозу вен

Після операції варикоз повертатися до людини нічого очікувати, але у разі, якщо виконувати всі призначення лікаря. Серед них виділяють такі:

 • носіння еластичних бинтів або компресійних панчох при операції на ногах;
 • систематичне виконання лікувальної гімнастики чи масажів;
 • прийом призначених лікарських засобів;
 • відмова від підйому тягарів;
 • уникнення серйозних фізичних навантажень.

Особливу увагу також рекомендується звернути на питний режим і корекцію власного звичного способу життя. У щоденному раціоні харчування обов’язково повинні бути присутні продукти з високим вмістом омега, клітковини, вітамінів Р і С. Що ж до питного режиму, то в реабілітаційний період необхідно вживати трав’яні чаї та воду без газу.

Основні складнощі реабілітаційного періоду

Кількість часу, що знадобиться на відновлення після операції, буде залежати від наступних факторів:

 • тип оперативного втручання;
 • стан, у якому перебуває пацієнт;
 • майстерність та кваліфікація хірурга;
 • подальші дії, які виконує людина на етапі реабілітації.

Відразу після операції у людини можуть виникати больові синдроми та набряк, тому з боку фахівця обов’язково виписуються протинабрякові та знеболювальні засоби.

При виникненні питань про те, де зробити якісну та професійну процедуру видалення варикозу вен, за допомогою варто звернутися на сайт клініки koleno.com.ua. Тут працюють фахівці, які на професійному рівні проведуть будь-яку малоінвазивну операцію, ознайомлять з усіма ускладненнями та заходами щодо їх запобігання, а також гарантують якісний результат.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....