Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

29 Січня, 2023

Поради від доктора: як зігріти і не обморозити ноги взимку в мороз

833 Views

Найчастіше пацієнти взимку потрапляють в лікарні через настання морозів. Головною причиною обмороження є те, що люди надягають занадто легкий одяг, від чого організм починає швидко охолоджуватися. У даній ситуації необхідно терміново звернутися до лікаря, якщо ви помітили ознаки переохолодження кінцівок.

Кращим звичайно буде саме запобігання обмороження ніг, для цього необхідно слідувати деяким важливим порадам які перераховані нижче:

  • Вовняний одяг

Натуральна вовна є найкращим матеріалом для шкарпеток в зимові морози. Вовняні шкарпетки на стопи і штани з вовняною підкладкою зігріють ноги і не дадуть їм замерзнути при тривалому знаходженні на вулиці.
Шерстяные носки от переохлаждения зимой

  • Правильне взуття

Черевики не повинні дуже щільно облягати ногу. Між тілом і тканиною повинен бути тонкий повітряний прошарок який нагрівається від тіла та зберігає тепло. Також не буде порушуватися циркуляція крові в організмі.

Підкладка повинна бути з натуральних теплих матеріалів, бажано з вовни, як описувалося в першому пункті.

Підошва черевик не повинна бути сильно низькою, не менше 2 сантиметрів від підлоги.
Зимние ботинки для ног на морозную зиму

  • Сухі ноги

При виході на вулицю ноги повинні бути сухими, інакше станеться переохолодження за рахунок охолодження рідини, яка просякла шкарпетки і підкладку взуття. Також слід уникати промокання ніг на вулиці.

  • Грілки для ніг

Існують невеликі електричні грілки для ніг, в них вбудовані акумулятори та їх можна зарядити. Ці грілки багаторазового використання, а заряду вистачить на 3-4 години.

  • Термошкарпетки

Для ніг в мороз також існують термошкарпетки. Вони працюють так само як і термобілизна для тіла. Вони створенні для терморегуляції, зберігаючи теплий повітряний прошарок поруч з тілом.
Термоноски против обморожения ног

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....