Ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

5 Березня, 2021

Як часто необхідно міняти пов’язку після операції ендопротезування

2129 Views

Існує усталена думка, що міняти пов’язки або робити перев’язки після операції необхідно кожен день. Насправді це в корені не вірно.

Чим менше ми заглядаємо в післяопераційну рану, особливо після ендопротезування кульшового суглоба або колінного, тим краще для самої рани. Тому що при постійній взаємодії з раною підвищується ризик інфікування.

Пов’язка повинна змінюватися тільки в разі потреби, якщо вона сильно промокла. Але як правило вони особливо не промокають після операції, це може бути всього один раз.

Після того як рана зашита, накладена пов’язка, вона повинна зніматися тільки разом зі зняттям швів.

Сучасні пов’язки робляться з прозорих матеріалів, які непомітні на шкірі. М’які стільники на пов’язці знімають напругу з місця, де проводилася операція, тому що там виникає набряк. Це допомагає уникнути компартмент-синдрому. Також через стільники можна спостерігати за тим, що відбувається з раною і як вона заживає.
Повязка после операции по эндопротезированию

У висновку ще раз підкреслимо, що після ендопротезування колінного суглоба немає необхідності щодня / через день міняти пов’язки. Перший раз вона наклеюється відразу після операції і через 14 днів знімається разом зі зняттям швів.

Новини

З Днем Незалежності України!

Колеги, любі пацієнти, друзі! Вітаю вас зі святом нашої так важко здобутої Незалежності. Свято, яке уособлює вікову незламність українського народу. Сьогодні, як ніколи розумієш значення слова “свобода” і що за...

Прибрати кісточку на нозі в домашніх умовах: правда чи міф

Кісточки на великих пальцях ніг – це одне із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату, з якими ми стикаємося. Якщо розглядати медичну термінологію, таку освіту називають вальгусною деформацією. При виникненні такої кісточки...

Бурсит колінного суглоба

Коліно належить до найбільших суглобів в організмі людини і досить часто страждає від різних травм. З боку лікарів травматологів досить часто зустрічаються різні проблеми, серед яких виділяють бурсит колінного суглоба....